Daikin Ururu Sarara En İyisinin En İyisi

Daikin Ururu Sarara konforun en saf hali.

Nelerin mümkün olduğunu Daikin Ururu Sarara konut tipi klima ile yeniden gözler önüne getirdi. Akıllı, verimli ve eksiksiz sistemimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.

Ödüllü tasarım.

Japon “Ogi” den ilham alan duvara monte edilmiş seri, klima portfoliosunda prestijli 2013 kırmızı nokta ödülüne layık görülmiştür. Jüri üyeleri şu sözleri söylemiştir:”Yelpazeye benzeyen şekli ve beyaz renk seçimi ile, yenilikçi üstün teknolojisiyle tamamlanan bu klimaya doğal ve asil bir görünüm veriyor.”

Ururu Sarara klimayla ilgili olan düşünce şeklinizi şu yöntemlerle değiştirecek

Isıtma ve Soğutma
Klima, havayı soğutmaktan daha fazlasıdır.
Ururu Sarara yalnızca sıcak yaz günleri için üretilmiştir. Herhangi bir odayı çabuk ve daha verimli bir şekilde ısıtabilir, bu da onu bütün bir sene boyunca evin değiştirilemez bir parçası haline gelmesini sağlar.

Ururu nemlendirme
Sıcaklık bir odanın nasıl hissettirdiğinin ölçüsü olamaz.
Havada normal olarak belirli miktarda su buharı yanı nem bulunur. Havayı fazla kurutmak sadece bulunduğunuz ortamı çok soğuk hissettirir, boğazınızın ve vücudunuzun kurumasına neden olabilir. Mobilyalarınızı, ahşap zeminlerinizi, defter kitaplarınızı ve tablolarınızı bile etki altına alabilir. Gizli nemi yalnızca doğru miktarda Daikin Ururu Sarara’nın akıllı nemlendirme sistemi dışarıdan içine çeker.

Sarara nem almak
İstenilen bir ortamı yaz aylarında soğutmak için birden fazla yol vardır.
Bütün yaz ayları boyunca, bulunduğunuz ortamın nemi artar ve kuru havanın soğuk hissettirdiği gibi, nemli hava da sıcak hissettirerek ortamların sıcak ve boğucu hissedilmesine sebep olur.
Ancak Daikin Ururu Sarara’nın akıllı nem alma sistemi daha hoş bir çözüm sunar. Her zaman homojen bir sıcaklığı korurken, ortamda bulunan fazla nemi otomatik olarak dışarı yollar, bu neden daha rahat hissetmeniz için çok aza çaba gösterir.

Havalandırma
Pencereler kapalıyken bile taze hava
Klasik bir klimanın aksine Daikin Ururu Sarara, taze ve sıcaklığı istediğinize göre ayarlanmış bir hava üfler. Daikin Ururu Sarara, 26 m2’den büyük bir ortamı iki saat sürmeden taze havayla doldurabilen ilk konut tipi heat pump sistemidir. Termal kayıplar olmaksızın hava istenilen sıcaklığa getirilir.

Çünkü konfor çaba göstermeden olmalıdır.

Eviniz için optimum hava akış deseni

Mükemmel atmosferin ardındaki bilim.
Bin yıldan süre gelen zaman içerisinde insanlar yaşadıkları ortamları ısıtmak için klasik konveksiyon sistemlerini kullanmaktadır. Klima bu süreci daha verimli hale getirir. Odayı iklimlendirmek için havanın kendisini kullanır. Anca klimalar bile halen havanın hareketine bağldır. Gerçek rahatlık, siz artık vücudunuzda hava akışını hissetmediğinizde gelir. Sıcaklık mevsim boyunca odanın her yerinde eşittir. Bu, Daikin’in Ururu Sarara ile tam olarak yaşadığınız ortama sunduğu güzelliktir.

3 kademeli akıllı göz.
Klimanın bulunduğu bir ortamın içindeyken sadece soğutulması veya ısıtılması gerektiğini söylemeye gerek yoktur. Kendinize veya misafirlerinize belirsiz bir sürü hava üflemek istemezsiniz. Bu nedenle Daikin Ururu Sarara için bir ‘akıllı göz’ teknolojisi geliştirildi. Bu, ne zaman ortamda olduğunuzu bilmekle kalmayıp, siz ortamda olmasanız bile gücü otomatik olarak düşüren bir hareket sensörüdür. Ortamın neresinde bulunduğunuzu da bilir ve hava akışınızı sizin bulunmadığınız bir yere üfler. Bulunulan bir ortamın sıcaklığını, ortamın atmosferini değiştirmeden kontrol altına almak gereğinden oldukça çok basit ve akıllı bir yoldur.

Otomatik filtre temizleme.
Elektrikli süpürgelerde bulunduğu gibi, klimalar da ünitelerine gelen havayı temizlemek için filtre kullanır. Filtrede toplanan toz parçacıklarının miktarı arttıkça çalışma gücü ve buna oranla verimi azalır. Ancak Daikin Ururu Sarara’nın geliştirdiği kendi kendini temizleme teknolojisi ile bunu geçmişte bıraktı. Bu da sizin için yalnızca daha az iş anlamına gelmekte kalmayıp, Daikin Ururu Sarara’nın da daha az çalışması demektir. Daikin Ururu Sarara %25’e varan enerji tasarrufu sağlarken hava akış hızını her zaman sabit tutar.

Nerede olursanız olun kontrol daima sizde.
Kullanıcı dostu demek bile Daikin Ururu Sarara’yı anlatmaya yetmez. Elbette, karanlık bir ortamda bile öğrenmeniz gereken her şeyi bir bakışta sunan kullanışlı bir uzaktan kontrol kumandası ile birlikte gönderilir. Ancak sıcaklığı odada olmasanız bile, akıllı telefonunuzdan, çevrimiçi kumanla ile (iOS ve Android için geçerlidir) ve elbette ev otomasyon sisteminizin bir parçası olarak ayarlayabilirsiniz.

Evinizin havasına etki edin.
Gezegenin değil.

50 yıllık gelişmenin doruk noktası.
Heat pump’lar çektiği enerjinin %80’ini yenilebilir enerji kaynağı olarak kabul gören dış ortam havasından alır. Bu enerji kaynağı bedelsizdir ve asla tükenmez. Heat pump’lar beklendiği üzere sistemi çalıştırmak için elektrik enerjisi kullanır, ancak bu elektriğin de büyük bir kısmı yenilebilir enerji kaynaklarından (güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidroelektrik enerji, biyokütle) üretilmeye başlanmıştır.

Bunu biliyor muydunuz?
Daikin Ururu Sarara’yı 10 saat boyunca aralıksız kullandığınızda standart bir çamaşır makinesinin bir yıkama döngüsünde tükettiği enerjiden çok daha azını tüketirsiniz.

SEER + SCOP = A+++ (tüm seride)
Yeni bir swing kompresör, iç ünitede yeni bir fan ve daha üst seviyede verimli bir ısı farklılığı ve 2 yönlü hava girişi için küçük çaplı bir ısı eşanjörü vb. gibi enerji tasarrufu sağlayan gelişmiş teknolojiler sayesinde en yüksek enerji verimliliği.

R-32: Soğutucu akışkanlar, tüm heat-pump sistemlerinin kalbindeki kimsayal maddelerdir. Çok daha düşük seviyede CO2 emisyonları ile beraber soğutucu akışkanlarının kullanılması bu sebeple uzun zamandır Daikin’in çevre temizliği için temel bir parçası haline gelmiştir. Ayrıca, Daikin Ururu Sarara ile bir adım daha ilerledik Difluorometan veya R-32 ile. R-410A soğutucu akışkanından %68 daha küçük küresel ısınma potansiyeli sunan bir yeni nesil soğutucu akışkan.  R-32 ünitenin daha iyi ve verimli çalışmasına olanak verir ve tek parçalı bir soğutucu akışkan gibi rahatça geri dönüştürülebilir. Japonya’da Daikin, 2012 yılından bu zamana kadar 2 milyondan fazla ünite satılmıştır.
İklim değişikliği konusundaki Hükümetler Arası Panel, Dördüncü Değerlendirme Raporu: İklim Değişikliği, 2007.

Ekonomik Mod.
Güç tüketimini alt seviyeye taşır.

Bekleme modunda enerji tasarrufu.
Akım tüketimi, bekleme modunda çalıştığı zaman ortalama %80 değerinde azaltılır.

Kendi kendini temizleyen filtre.
Günde bir defa otomatik olarak filtre kendi kendisini temizler. İşlemin rahat, pahalı ve zaman alıcı bakımlar gerektirmeksizin üst seviye enerji verimliliği ve maksimum rahatlık sağlar.

Güçlü mod.
Ortam sıcaklığı çok fazlaysa/düşükse, ‘güçlü mod’ seçimi ile hızlı bir biçimde soğutabilir/ısıtabilir.

Otomatik soğutma-ısıtma geçişi.
İstenilen sıcaklığa ulaşmak için, soğutma veya ısıtma modunu direk olarak geçer.

İç üniteyi sessiz çalıştırma.
Uzaktan kontrol kumandasını kullanarak iç ünitenin çalışma sesini 3dB(A) değerine kadar düşebilir.

Dış üniteyi sessiz çalıştırma.
Dış ortamdaki insanları rahatsız etmemek için sessiz bir ortam isteyen kullanıcılar uzaktan kontrol kumandasını kullanarak dış ünitenin sesini düşürebilir.

3 Yöne Hava Akışı.
Bu işlem büyük alanların bile her kenarına sıcak/soğuk havayı iletmek için Düşey ve Yatay olarak otomatik salınım özelliğini birleştirir.

Yatay otomatik salınım.
Düzenli hava akışı ve sıcaklık dağılımı için hava üfleme panjuru için otomatik düşey hareket seçilebilir.

Otomatik fan devri.
İstenilen sıcaklığa ulaşılması veya bu sıcaklığın kaybedilmemesi için gerekli fan devrini direk kendisi otomatik olarak seçer.

Fan devri kademeleri.
5’e kadar fan hızı seçmenize olanak sağlar.

Ururu – nemlendirme.
Nem, dış ortamdan çekilir ve iç ortama eşit biçimde dağıtılır.

Sarara – nem giderme.
Soğuk ve kuru havayı sıcak hava ile harmanlayarak ortam sıcaklığının dengesini değiştirmeden iç ortamın nemini düşürür.

Flash streamer.
Flash streamer gözle görülemeyen cisimlerin oluşumunu güçlü bir biçimde kıran yüksek hızlı elektronlar üreterek, daha temiz bir hava temin eder.

Titanyum fotokatalitik hava temizleme filtresi.
Havada askıdaki toz parçacıklarını yok eder, sigara ve evcil hayvan kokusu gibi kokuları ayırır.

Uygulama üzerinden çevrimiçi kumanda.
İç ünitenizi uygulama üzerinden istediğiniz yerden kontrol edin (opsiyonel WLAN adaptörü).

24 Saat zamanlayıcı.
Zamanlayıcı bir günlük süre dilimi içerisinde istediği zaman soğutmayı/ısıtmayı başlatacak şekilde ayarlayabilir.

Uzaktan kumanda.
Uzaktan kontrol kumandası ile belirli bir mesafeden çalıştırabilir, durdurabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Otomatik yeniden başlatma. 
Elektrik kesildikten sonra kendi kendini otomatik olarak yeniden başlatmaya çalışır.

Otomatik arıza teşhis.
Sistem hatalarını ve çalışmadaki anormallikleri bildirerek bakımı kolaylaştırır.

Yeni Daikin Ururu Sarara, daha verimli bir soğutucu akışkanına sahip birden fazla farklı hava işleme tekniğini bir araya getirerek fazla düşük bir çevre etkisi ve çok az seviyede enerji tüketimi ile beraber toplam bir rahat çözümü sunar.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Hemen Arayın!