İnverter Klima Nedir ?

İnverter klima , normal klimalara göre biraz daha pahalı olup enerji tasarrufunu en aza indirme amaçlı piyasaya sunulan bir ürün çeşididir.

Klimalar genellikle durup tekrar çalıştığı zamanlarda  çok elektik tüketirler , inverter klimalar ise bu elektrik tüketiminin önüne geçmek veya bu tüketimi en aza indirmek için inverter  klima icinde bulunan senkron motorunun hızını duruma göre değiştirebilmek icin, alternatif akımı önce doğru akıma çevirir, sonra  motorun dönmesi gereken hıza göre istenilen frekansta tekrar alternatif akıma  çevirir. Bu sayede motor durup tekrar başlamak yerine, istenilen hızda çalışarak daha az enerji tüketir.

İnverter klimalar bulunduğu ortama göre değişiklik gösterebilir , örneğin günde sadece 1 saat kadar klima çalıstırmanız gerekliyse bunun için illa inverter klima seçmeniz gerekmez. Ama genel olarak 8 – 12 – 16 saat veya tam gün şeklinde klima kullanmanız gerekliyse mutlaka inverter klima almanızı tavsiye edebiliriz.  Enerji tasarrufu haricinde birde konfor olarak inverterler bir adım daha öndedir.

inverter klima nedir

İnverter klimalar istediğiniz oda ısısına ulaştığınızda o ısıda sabit kalmanızı  gerektirmez  veya istediğiniz dereceye  ulaşınca motorları durdurmak yerine belli bir düşüklükte çalışarak hem oda derecesini koruyup hemde enerji tasarrufu adına inverter klima kendinizi konforlu hissetmenizi kesinlikle sağlar . 

Yapılan araştırmalara göre inverter klimalar , normal klimalara göre yıllık %30 oranında elektrik tasarrufu sağlamaktadır .  Ayrıca inverter klimalar ,  oda sıcaklığında sıcaklık dalgalanmalarının giderilmesinde faydalıdır.

Performans açısından şimdiye kadar size sunulan tüm klimalardan çok daha farklıdır . Kış aylarında -15 derecede bile bulunduğunuz ortamı ısıtmanızı sağlayan inverter klimalar bulunmaktadır. Yani kapanıp – açılma anlarında ortaya çıkan büyük enerji tüketimini en aza indirmek ve daha konforlu bir klima deneyimi için size inverter klima öneriyoruz. 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Hemen Arayın!