Mitsubishi Enviro Duvar Tipi Klima

Mitsubishi Enviro, R32’li A+++ klima, şimdi Türkiye’den dünyaya Mitsubishi Electric’in yüksek teknolojisi ile yayılıyor.

2017 Good Design Ödüllü kompakt ve şık tasarım ile yüksek enerji verimliliği, çevre dostu özelliği ve değişil kapasite imkanlarıyla her türlü ortama uyum sağlıyor. Bütün bu özellikler tek bir klimada birleşti

Mitsubishi Enviro , Mitsubishi Electric’in yüksek teknolojisi ile Türkiye’de üretildi.

Sezonsal Verimlilik Kriterlerine Uyumlu Mitsubishi Enviro ile Yüksek Enerji Verimliliği !
1 Ocak 2014 tarihi itibariyle klimalarda enerji tüketimini en az seviyelere düşürmeyi hedefleyen AB standartları artık ülkemizde de yürürlüğe girmiştir. A+, A++, A+++ olmak üzere enerji kategorileri “Sezonsal Verimlilik” olarak nitelendirilen yeni kriterlere göre 3 yeni sınıfı daha içerecek şekilde büyütülmüştür.

Sezonsal Verimlilik

Mitsubishi Enviro, Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre sezonsal ısıtma verimliliğinde A++ ve sezonsal soğutma verimliliğinde A+++ enerji sınıfında yer alıyor.

Yeni enerji verimliliği sınıflarına uygun bir şekilde geliştirildi ve konfor seviyenizi Avrupa standartlarına yükseltir.

“S”, “Sezonsal” kelimesinden ilham alan bir semboldür ve cihazların birden fazla gerçekçi ölçüm noktasında testlere tabii olduğunun göstergesidir.

Daha önce cihazların enerji sınıfları sabit tek bir dış ortam sıcaklığındaki değerlere göre belirlenirken, şimdi tüm sezonu kapsayacak şekilde birçok dış ortam sıcaklığı ve inverter teknolojisinin avantajı olan kısmi yüklerdeki koşullar için belirlenmektedir.

Bu konu hakkında merak ettiğiniz herşey için arayabilirsiniz: 0554 983 0939

Yüksek Teknoloji, Düşük Enerji!
Inverter Teknolojisi
Inverter kontrol, dört mevsim ekonomik kullanım ve maksimum konfor sağlıyor. Değişen ısıtma ve soğutma yüklerini karşılamak için inverter kompresörün devir hızı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu sayede klima, sadece ihtiyaç duyulan kadar enerji tüketiyor. Inverter klimalar, geleneksel (on-off ya da sabit hızlı) klimalarla karşılaştırıldığında, istenen sıcaklığa daha hızlı ulaşıyor. Bu sıcaklığı, ani dalgalanmalar olmadan koruyor. Aşırı ısıtma ve soğutmayı engellediği için enerji tasarrufu sağlıyor.

PAM (Darbe Genlik Modülasyonu)
PAM, akım dalgasının formunu besleme voltaj dalgasına uyacak şekilde kontrol edilmesini sağlayan bir metottur. Akım dalgası, beslenme voltaj dalgasına benzedikçe elektrik daha az kayıp ile verimli kullanılır. PAM kontrol ile güç kaynağından alınan gücün %98’i verimli şekilde kullanılır.

Rare Earth Magnet Rotor (Nadir Toprak Mıknatısı Rotoru – Kompresör)
Mitsubishi Electric kompresör motoları nadir toprak mıknatısı kullanılan rotorla donatılmıştır. Enerji harcamasını en az seviyelere indirerek yüksek verim oranlarına ulaşılmasına bu benzersiz mıknatıs ile yüksek yoğunluk ve manyetik güç artışı sağlamada katkı sağlar.

Yeni Nesil Çevreci Teknoloji
1900’lü yıllardan bu yana bilim insanlarının gündeminde olan küresel ısınma ve iklim değişimi birçok sanayisinin gelecek planlarını yapılandıran bir konu olmuştır. Ülkelerin çeşitli birlikler oluşturarak global düzeyde ele aldığı iklim değişimi, Kyoto Protokolü, Montreal Protokolü gibi kilometre taşı niteliğindeki kararlar çatısı altında yavaşlatılmaya ve önlemeye çalışılmaktadır. Bu yönde oluşturulan kanunlar ile sanaticilerin üretim, tüketicilerin de satın alma alışkanlıkları yeniden şekillenmektedir.

Fosil yakıtların kullanımının, doğaya bırakılan ağır metallerin ve zararlı gazların azaltılması ile başlayan değişimlere daha yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerin kullanımı eşlik etmektedir. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışan endüstri geçmişte daha verimli ve çevreci akışkanların sistemlerde kullanılması için yoğunlaşmaya başlamıştır. Böylece ozon tabakasında zarar veren R22 doğutucu akışkan yerine R410A kullanımı yaygınlaştırılmıştır. Ancak R410A gazının da oldukça yüksek küresel ısınma potansiyeline sahip olan yapay bir karışım gazı olması, yakın geçmişte yeni alternatif arayışlarını beraberinde getirmiştir.

Enviro, sürdürülebilir dünya ve çevre için yeni teknolojiler geliştirmeyi vizyon edinen Mitsubishi Electric tarafından dizayn edilen, çevreci özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. R32 gaz kullanılan Enviro’da, küresel ısınma potansiyeli mevut yaygın soğutucu akışkanlara göre yaklaşık üçte bir oranında düşük bir soğutucu akışkan bulunuyor. Katsayısı 0 olan ozon tabakası, soğutucu akışkan performansı yükseltirken, 2021 Çevre Vizyonu’na bir adım daha yaklaşmış bulunmaktadır. Çevre girişimlerinden en prestijlisi olan Karbon Saydamlık Projesi altında iki sene üst üste lider sınıfa layık görülen Mitsubishi Electric, gerek üretim tesislerinin gerekse cihazlarını alan kullanıcıların çevre duyarlılığına önem veriyor.

Yenilenen Tasarım ile Gelişmiş Konforlu Kullanım
Klima kullanımında mekanı istenilen sıcaklıklara getirmek kadar, ortamın iç hava kalitesinin artırılması için konforlu bir atmosfer yaratılması da önemlidir. İstenilen özelliklerdeki havanın talep edilen alanlara yönlendirilmesi, kullanıcı konforunu oluşturan temel tamamlayıcı faktörlerden biri olmuştur. Mitsubishi Electric yılların verdiği hava yönlendirme tecrübesini bu yeni seri cihazlarında bir adım öteye taşımıştır. Yeni tasarımlı hava yönlendirme kanatları sayesinde dikey iç kanatçıklar %175, yatak kanatçık ise %204 daha büyük bir yapıya kavuşmuştur. Böylece talep edilen şartlarda iklimlendirilen havanın aynı zamanda doğru yere ulaşması da garanti altına alınmıştır. Her geçen gün talep edilen bireysel veya bölgesel iklimlendirme ihtiyacı daha yüksek kalitede sağlanır olmuştur.

Yatay Hava Akışı
Tavan boyunca yayılan yeni hava akış kontrolü, rahatsız edici esinti hissini ortadan kaldırıyor.

Otomatik Kanat Kontrolü
Hava kanatları uzaktan kumanda kullanılarak sola ve sağa, yukarı ve aşağı hareket ettirilebiliyor.

Maksimum Performans, Maksimum Sessizlik
İlk defa Mitsubishi Electric 1967 yılında Japonya’da ev tipi klimalarda çapraz akışlı fan kullanımına başlamıştır. Endüstriyle tanıştırdığı bu teknoloji kısa zamanda birçok üretici için referans olarak kabul görmüştür. Yarım asırlık teknoloji Mitsubishi Kirigamine serisiyle birlikte en uzun süre çalışma konusunda Guinness Dünya Rekorları arasında yer almıştır. Mitsubishi Electric’in ödüllü teknolojisi ile üretilmiş iç ünite fanı sayesinde odanızın sessizliği garanti altında.

Sade ve Keskin Hatlar, Yalın Tasarım
Her ortama uyum sağlayan kompakt tasarımı ile öne çıkan Mitsubishi Enviro, aynı zamanda kapasite seçenekleri ile de fark yaratıyor. 15-20 kapasiteler multi-split sistemler, 25-50 kapasiteler de split veya multi-split sistem olarak yer alıyor. Evinizde yer alan en küçük odadan salonunuza kadar her yer tek bir sistem ile yönetiliyor.

Yaşadığınız Yerin Kontrolü Elinizin Altında
Bir Bilgisayar, tablet ya da akıllı bir cep telefonunuzu kullanarak cihazınıza uzakten internet üzerinden ulaşabilir ve rahatlık için ideal bir ortamı oluşturabilirsiniz. Oda ve hava sıcaklığını görüntülerken sistemin elektrik harcaması raporlarına da erişmenize imkan tanır.

Yeni Nesil Dijital Tabanlı Bir Fabrikada Üretilen, Yeni Nesil Bir Klima; Mitsubishi Enviro

İleri teknoloji olan ve Mitsubishi Electric tarafından üretilen Enviro, üst düzey bilgi birikimi ve edindiği tecrübelerden yararlanılarak, sektöründe deneyimli teknik uzmanların yardımcılığı içeriğinde IoT iletişim platformunu da içerisinde bulunduran E-factory teknolojisi kullanılarak ülkemizde üretiliyor.

Yeni endüstri evresinin Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon dünyasındaki yanıtı olan e-factory konsepti ile insanlar ve robotlar dahil tüm yeni nesil ürünler internet aracılığı ile birbiriyle haberleşebiliyor ve üretim süreçlerini kendi kendine optimize ediyor, Mitsubishi Enviro üretilirken, üretim süreçleri gerçek kurulum koşulları ile simüle edilerek, kalite kontrolden geçiyor ve böylelikle eksiksiz bir şekilde kullanıcılarına ulaşıyor.

Yenilenen Tasarım “Dikey ve Yatay Kanatlar”
Yılların verdiği hava yönlendirme tecrübesini yeni seri cihazlarda bir adım öteye taşıyan Mitsubishi Electric Enviro serisindeki tasarım değişikliği ile büyütülen parçalar sayesinde ısıtılan veya soğutulan havayı ortam içerisinde istenilen yere ulaştırmanın kontrolünü daha kolay hale getiriyor.

Yeni tasarımlı hava yönlendirme kanatları sayesinde, dikey iç kanatçıklar %75, yatay kanatçık ise %104 daha büyük bir yapıya kavuşmuştur. Böylece talep edilen şartlarda iklimlendirilen havanın, aynı zamanda doğru yere ulaşması da garanti altına alınmıştır. Talep edilen bireysel veya bölgesel iklimlendirme ihtiyacı her geçen gün daha yüksek kalitede sağlanır olmuştur.

Yüzey alanındaki artışla yükselen hava üfleme direnci, sistem içerisinde kullanılan iç ünite fanı, ısı eşanjörü gibi hava iletimini sağlayan parçalardan elde edilen geliştirmeler ile dengelenmiş, klimanın düşük ses seviyesi ve uzun hava ulaştırma mesafesi gibi özelliklerden ödün verilmemiştir. Yatay kanatçık tasarımında kullanılan çift katmanlı yapı, sıcak soğuk termal geçişlerde olası deformasyonu da engeller hale gelmiş, sistemin uzun yıllar ilk günkü yapısını koruması sağlanmıştır. Bu yeni kanatçıklar uzaktan kumanda üzerinden otomatik kontrol edilebilir gelişmişliktedir.**

Ödüllü “İç Ünite Fanı”
İstenilen rahalık için gerekli debideki havayı, gerekli yere, düşük ses seviyesi ile ulaşmasını sağlayan diğer parça da iç ünite fanıdır.

Mitsubishi Electric fabrikalarında itinayla üretilen bu hafif, sessiz ve verimli fanlar; konfor ve performans alanlarında anahtar teknolojilerden biri olmuştur. Mitsubishi Electric klimaların sahip olduğu teknoloji ile tasarlanan fanlar sayesinde sıradan cihazlarda görülebilen iç ünite vibrasyon ve gürültü seviyesi sorunları uzun yıllar önce giderilmiştir.

Gürültü seviyesinden ödün vermeden ihtiyaç duyulan hava debisini sağlama başarısını göstermiştir. Mitsubishi Enviro’nun iç ünitesinin muadillerine göre aerodinamik yapısındaki başarı, çok daha kompakt yapıda üretilmesine imkan tanımıştır.

Isı Eşanjörü
5 mm çapındaki bakır borularla üretilen ısı eşanjöründe diğer modellere göre %32 daha ince bir yapı elde edilmiştir. Geliştirme sonucu elde edilen ısı transfer kabiliyeti kompakt yapıda yüksek verimlere ulaşmasına imkân sağlamaktadır. Sanayide Endüstri 4.0 devriminin daha ile dönemlerinde olduğumuz şu yıllarda, Mitsubishi Electric sahip olduğu otomasyon teknolojileri ile fabrikalarında bu devrimi yıllar önce gerçekleştirmiştir. Uzun yılların robotik üretim imkânlarını her geçen gün geliştiren Mitsubishi Electric, en modern e-factory teknolojisinin bir parçası olan IoT bazlı üretim hattı ile kliamalarının kalbi niteliğindeki birçok parçanın üretimini yapmaktadır.

Mitsubishi Electric mühendislerinin tasarladığı yapıların üretilmesi aşamasında tasarım ve uygulamanın bir arada olmasına verilen önem, kusursuzluk için bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır. E-factory olarak tanımlanan fabrikalarda hayata geçirilmiş ve kullanılan R32 soğutucu akışkan özelliklerinden daha fazla faydalanılabilecek ısı eşanjörlerinin üretilmesinde bu düşünce ve uygulama uyumu yakalanmıştır.

Bakır borulardan geçen soğutucu akışkanın tamınını ısı transferi daha verimli yapabilmesi için 5mm çapında, bir önceki tasarımlara göre %30 daha küçük çapta bir bakır boru kullanılmıştır. Böylece bakır boru içerisindeki akışkanın ısı transfer verimi arttırılmıştır. Çapın küçülmesi ile ortaya çıkan yüzey alanının azalması, eşanjör içerisinden daha fazla boru geçişi sağlanarak geliştirilmiştir. Bakır boruların dizilimindeki ve sayısındaki değişim sayesinde %32 oranında daha dar bir eşanjör tasarlanmış ve yüksek teknolojik üretim kabiliyeti sayesinde üretilebilmiştir. Eşanjör tasarımının kusursuz olmasını sağlayan bir başka faktör de bu kompakt yapının hava direnci sağlamayacak şekilde yapılabilmesidir. Bu, ses seviyesi ve verimde herhangi bir kayıp yaşamasını engellemiştir. Tüm bu gelişmeler bir bütün olarak Mitsubishi Enviro’ya entegre edilerek, segementindeki kompakt yapı, yüksek konfor ve performans hedeflerini gerçekleştiren, tüketici ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir başarıya imza atılmıştır.

Yüksek Enerji Verimliliği
Sezonsal performanslarıyla değerlendirilen klimalar arasında sıradan A sınıfı klimalardan 2 katından fazla verime sahip seriler bulunduran Mitsubishi Electric, Yeni Enviro serisinde de en üst sınıf enerji verimliliğine ulaşan değerleri yakalamıştır. Ulaşılan A+++ sezonsal soğutma verimi, bir önceki modele göre %20’ye yaklaşan verim artışı sağlamıştır. (35 model baz alınmıştır) Isıtmada ulaşılan A++ seviyesi ise yine bir önceki modele göre %10 artış sağlamıştır.

Geliştirilmiş Fan
Mükemmel yaratılan doğanın sunduğu aerodinamik yapılar incelenerek tasarlanan yeni fan, hava direnvini en aza indirir ve enerji kayıplarının önüne geçer. Kanatlardaki bu yeni geometri bir önceki seriye kıyasla %12 daha fazla hava akış verimi sağlar.

Fanın merkezindeki yapısal tasarım geliştirmesi ile %33* oranında azaltılan ağırlığı, fan motorunun verim artışı ile serinin yüksek enerji sınıfına ulaşmasına katkı sağlamıştır.

Yenilenen kanat yapısı ısıtma kullanımlarında görülen defrost süresince ihtiyaç duyulan hava geçişi için %26* verim artışı sağlamış, bu da eksi derecelerdeki kapasite kaybını önlemeye ve hatta -15 derecede bir önceki seriye göre kapasite artışı sağlamaya katkı sağlamıştır.

Bu konu hakkında merak ettiğiniz herşey için arayabilirsiniz: 0554 983 0939

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Hemen Arayın!