Yeni Mitsubishi Kirigamine Inverter MSZ-FH Serisi

Mitsubishi Kirigamine MSZ-FH Serisi

Mitsubishi Electric Klimalar, dünya üzerinde bütün bölgelerde kullanılmakta ve kusursuz rahatlık sağlayan cihazlardır. Şimdi daha yüksek seviyedeki rahat sağlama arayışımızın bir sonucu olarak rahatlığın tamamını baştan belirleyen yeni Mitsubishi Kirigamine ile buluşmanı zamanı. Mitsubishi Electric’in hava temizleme, 3D i-see sensörü ve hava akımı yönlendirme teknolojilerinin en üst seviyesinde Yeni Mitsubishi Kirigamine MSZ-FH Serisi gelmektedir.

Yüksek enerji verimliliği ile AB sezonsal verimlilik kriterlerine uyumlu Mitsubishi Electric klimalar!

Yeni yönetmelik kapsamında ve sezonsal verimlilik kriterlerine uygun Mitsubishi Kirigamine Inverter serisi cihazlar üretilmiştir. Üst düzey verim değerleri ve mükemmel tasarım özellikleriyle ön plana çıkan serideki modeller, sezonsal soğutma verimliliğinde A+++ enerji sınıfına varan oranlara ve sezonsal verimlilik kriterlerine göre sezonsal ısıtma verimliliğinde A+++ enerji sınıfına varan oranlara sahiptir.

Sezonsal Verimlilik.
MITSUBISHI KIRIGAMINE INVERTER serisi klimalar, Mitsubishi Electric’in yeni enerji verimliliği kriterlerine uygun bir şekilde geliştirildi ve rahatlık seviyenizi Avrupa standartlarına yükseltir. Avrupa’da 1 Ocak 2013 tarihinde, Türkiye’de 1 Ocak 2014 tarihinde uygulanmaya başlayan yeni yönetmeliğe göre klimalar bundan sonra sezonsal performansları ile değerlendirilmektedir.

Daha önceleri cihazların bulundukları enerji sınıfları tek bir çalışma noktası için belirlenirkeni, şimdi ise bütün bir sezonu içine alacak şekilde birden fazla çalışma noktası için belirlenmektedir.

Plasma Quad.
Temiz hava inverter için sağlıklı alanlar oluşturulmasında hayati bir rol oynar. Üstün filtreleme sistemi Plasma Quad gözle görülen ve görülmeyen dört farklı tür hava kirliliğini temizler; bakter, virüs, alerjen ve tozları etkisiz hale getirir ve sağlıklı ortamların oluşmasına çok önemli bir katkı sağlar.

Bakteriler.
Test sonuçları Plasma Quad’in 25m küp test alanı içinde 115 dakikada bakterilerin %99’unu nötrleştirdiğini göstermiştir.

Virüsler.
Test sonuçları Plasma Quad’in 25m küp test alanı için 65 dakikada virüslerin %99’unu nötrleştirdiğini göstermiştir.

Toz.
Yapılan testlerde, hava içerisinde bulunan toz, filtreler üzerinden düşük hızla dışarı gönderilmiştir. Tüm ölçümler sonucunda, tozları %86,6’e varan oranlarla temizlediğini ispatlamış ve onaylamıştır.

Alerjenler.
Yapılan tesler sonucunda, Plasma Quad’in kedi tüylerinin %94’ünü ve polenlerin %96’sını nötrleştirdiği onaylanmıştır.

3D i-see Sensör.
Mitsubishi Electric MSZ-FH serisinin kişilere özel rahatlık ihtiyacına göre önem veren ileri düzeyde enerji tasarrufunu destekleyen ve aynı zamanda sağlıklı alanlar oluşturan bir diğer özelliği, kendisinden uzak bölgelerdeki sıcaklığı 3 boyutlu olarak ölçen ve ortamı kızıl ötesi ile tarayan “3D i-see sensör”dür. Birden fazla dikey olarak yerleştirilmiş göz, ortamı 3 boyutlu olarak analiz etmek ve ortamda canlıların hangi bölgelerde bulunduklarını belirlemek için sağa ve sola haraket eder. Hareket eden göz sayesinde, hava akımının insanlara doğrudan gelmemesi engellenerek, diğer yönlere akacak biçimde yönlendirilmesi mümkün olur. isteğe bağlı olarakta hava akımı doğrudan insanların bulundukları bölgeye yönlendirilir.

Dolaylı Hava Akımı.
Hava akımının hissedildiği durumlarda, dolaylı hava akımı ayarı kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Üşümeyi engellemek için soğutma esnasında hava akımının yönünün değiştirilmesi örnek olarak verilir.

Doğrudan Hava Akımı.
Sıcak veya soğuk günlerde içeri girildiği zaman hızlı bir rahatlık sağlamak amacıyla hava akımını bu ayar sayesinde doğrudan insanlara yöneltmek için kullanılır.

İnsan Algılama.
Sensörler odada insanların olup olmadığını belirler. Ortamda hiç kimse bulunmadığında yeni Mitsubishi Kirigamine direk olarak enerji tasarrufu moduna kendisi geçirir.
3D i-see sensör odanın durumunu ve kişilerin odada bulunup bulunmadıklarını kontrol eder. Bu sebeple güç tüketimini 10 dakika sonra %10’a kadar, 60 dakika sonra %20’e varan oranda azaltır.

Natural Flow.
Sağlıklı bir ortam yaratmanın temel öğelerinden biri, doğallık hissi veren hava akımıdır. Hava akımını kontrol altına alan üstün Natural Flow yani doğal hava esintisi teknolojisi, Mitsubishi Electric’in bunun için sunduğu bir çözümdür.

Hava akımını ortamın geniş bir alanına Mitsubishi Kirigamine çift kanat teknolojisi ile sağ ve sol kanatlarını ayrı ayrı hareket ettirerek yönlendirebilir. Bu sayede farklı yerlerde oturan kişilere aynı anda rahat bir ortam sağlar.

Japonya’daki Kirigamine Tepeleri, insanlar tarafından en çok tercih edilen doğal alanlardan biridir. Kirigamine Tepeleri’nin ferahlığını evlerinize taşımayı yeni Kirigamine serisi ürünlerinde hedeflenmektedir. Kirigamine Tepeleri’nin ferahlatıcı esintilerine ait gerçek veriler Natural Flow fonksiyonunun geliştirilmesi sırasında kullanılmıştır.

Üstün Isıtma Performansı.
Aşırı soğuk havalarında bulunduğu bölgelerde bile güçlü ısıtma sağlamak için geliştirilmiştir. Soğuk bölgelerde yaşayan insanlar tüm ısıtma ihtiyaçları için MSZ-FH serisine rahatça güvenebilirler.

Donmayı Önleyen Isıtıcı Standart Donanımı (VEHZ).
Drenaj tavasının donma olayından dolayı kapasite düşmesini ve defrost kesintilerini bu standart donanım önler.

Konforunuz için Geliştirilmiş Sessiz Çalışma.
Çevredeki gürültü konfor standartlarımızı olumsuz yönde etkiler. Gürültünün bulunduğu alanlarda yaşam kalitesinden ve rahatlıktan bahsetmek mümkün değildir. Sessiz çalışan klimalar, özellikle evlerde yatak odalarında tercih edilir. İnsan kulağının neredeyse duyamayacağı ses seviyesi ile bütün yıl boyunca Mitsubishi Kirigamine ile birlikte ideal bir iklimlendirme sağlar.

Econo Cool – Enerji Tasarrufu Sağlayan Özellik.
Bu özellik, uzaktan kumanda üzerindeki bir düğmeye basıldığında aktif hale getirilebilir. Hiçbir konfor kaybı yaşamadan %20 oranında enerji tasarrufu sağlanır.

“Econo Cool” Modu.
Ayarlanan sıcaklık bu fonksiyon ile birlikte, 2 derece daha yüksek olmasına rağmen, aynı rahatlığı sağlarken çok daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Haftalık Programlama.
İstediğiniz sıcaklık ayarlarını rahatça yapabilir ve cihazın start/stop zamanlarını günlük yaşamınıza yeni Mitsubishi Kirigamine modellerinde mevcut olan haftalık programlayıcı fonksiyonu ile ayarlayabilirsiniz. Bu fonksiyon ile klimanın çalışma zamanlarını ayarlayabilir ve cihazın açık unutulmasından meydana gelecek gereksiz enerji kullanımlarını ortadan kaldırarak atık enerji tüketimini olabildiğince en düşük seviyelere çekebilirsiniz.

Yüksek Enerji Verimliliği.
Soğutma ve ısıtma modlarındaki enerji tüketimleri Mitsubishi Electric MSZ-DH serisiyle birlikte kullanılan yeni inverter teknolojisi sayesinde azaltılmıştır.

Yeniden Kullanılabilir Boru Teknolojisi.
Yeni Mitsubishi Kirigamine serisi var olan klima tesisatınıza uyum sağlayan teknolojiye sahiptir. Bulunduğu sektörde bir lider olan yeniden kullanılabilir boru teknolojisi ile R22 soğutucu akışkan ile çalışan bir sisteme bile R410A Yeni Nesil Soğutucu Akışkan ile çalışan klimalar adapte edilebilir. Bu sayede, ortamın tasarımına önemli ölçüde müdahale etmeden, montaj ücretlerinde avantaj elde etmek mümkün olmaktadır.

Türkiye Enerji Verimliliği Standartlarını Yükseltiyor.
Klimalarda enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Avrupa Birliği standartları, 1 Ocak 2014 tarihinde Türkiye’de de yürürlüğe girmiştir. Enerji sınıfı, “Sezonsal Verimlilik” olarak adlandırılan kategorilere göre A+, A++ ve A+++ olmak üzere üç yeni sınıfı daha içerecek bir biçimde genişletiliyor.
Eski zamanlarda tek çalışma alanındaki dış hava sıcaklığı baz alınıp geliştirilen klimalar şuan da yeni Sezonsal Verimlilik standartlarına göre farklı dış hava sıcaklıklarında tasarruflu, verimli ve performansda ödün vermeden çalışacak bir şekilde teknolojik özelliklerle donatılarak geliştiriliyor. Şu anda piyasada A sınıfında mevcut olan bir klima yeni sezonsal verimlilik kriterlerine göre değerlendirildiğinde daha alt seviyelerde enerji sınıfına düşübiliyor.Böylelikle piyasada enerji sınıfında en üst sınıflarda yer alan cihaz ile yeni sistemin en üst sınıfı A+++ kategorilerine göre bir cihaz arasında enerji tasarrufu ve buna ilave olarak son kullanıcıların masrafları göz önünde bulundurulduğunda büyük fark oluşabilmektedir.
Yeni nesil Mitsubishi Electric klimalar Sezonsal Verimlilik sınıflarına göre A plus enerji sınıfında yer almaktadır.

SEER ve SCOP.
Bu zamana kadar klimaların enerji tasarrufları EER ve COP değerleri ile karşılaştırılmaktaydı. Bu değerler, harcanan güç ile elde edilen ısıtma veya soğutma enerjisi arasındaki değerdir. EER, soğutma modundaki verimliliği, COP ise ısıtma modundaki verimliliği tanımlamaktadır. Bu zamana kadar cihaz verimliliği sadece bir çalışma noktasına göre değerlendiriliyordu. Birden fazla üretici firma cihazlarını sadece bu çalışmalara göre optimize ettiği için EER ve COP değerleri cihazın genel çalışma performasını tanımlamak için yeterli olmuyordu. Yeni yönetmelik ile birlikte cihaz verimliliğinin gerçeğe çok daha yakın değerlendirilmesi mümkün olmaktadır.

SEER ve SCOP ile ilgili teknik terimler.
Tasarım Yükü (P design): Mevsimsel (Sezonsal) verimlilik hesaplamalarında kullanılan %100 ısıtma veya soğutma ihtiyacıdır.
Tasarım Sıcaklığı (T design): Bu design Tasarım Yükünü hesaplar. Tasarımın yapıldığı dış ortam şartlarının hangi bölümde olduğuna göre hesaplanır.

Ses Gücü.
Ses seviyesi birimi, yeni yönetmelik ile iç ve dış ünite ses gücü değerleri olarak hesaplanmaktadır. Böylelikle kullanıcılar, satın alma kararlarını değiştirebilecek daha fazla ayrıntıya erişebilecekleri ve firmaların ölçüm fonksiyonlarındaki farklılıklardan meydana gelen, kullanıcılarda algı karışıklığı oluşturan değerlerinde de önüne geçilmiş olacaktır.
Ses Basıncı dB(A)= Ses basıncı, sesin bir ortam içindeki etkisini tanımlar. Bir iç ünitenin, belirli bir uzaklıkta algılanan çalışma gürültü seviyesini ifade eder.
Ses Gücü dB(A)= Sesin saf değerlerini belirtir. Mesafeden bağımsız olarak bir iç ünitenin ürettiği ses değerini tanımlar.

Yeni Enerji Verimlilik Sınıfları.
Çevreye duyarlı, daha az enerji harcayan ürünlerin kullanımı yeni enerji yönetmeliği kapsamında hedeflenmektedir.
Buna ek olarak, 19.07.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ ile minimum enerji sınıflarını karşılayamayn ürünlerin piyasaya arzı kısıtlanacaktır. Bu tebliğe göre, 1 Ocak 2014 tarihinden sonra birinci sınırın altında yer alanlar ile, 1 Ocak 2015 tarihinden sonra ikinci sınırın altında yer alan enerji sınıflarına sahip cihazlar, piyasaya sunulamayacaktır.
Yeni enerji yönetmeliğine uygun bir şekilde üretilen Mitsubishi Electric’in klimaları, uygulanacak en düşük enerji sınırlarını karşılaması ile geleceğe şimdiden hazırlanır.

Sezonsal soğutmadaki verimliliği hesaplanan Mitsubishi Kirigamine Serisi Klimalar 9.1’lik oranıyla, 8.5 olan A+++ enerji sınıfının başlangıç oranını çoktan geride bıraktı.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Hemen Arayın!